Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 37 чоловік

Методичний супровід реалізації концепції НУШ

Дата: 31 січня 2020 о 22:17
111 переглядів

     Успіх освітньої реформи у великій мірі залежить від професіоналізму нас усіх: керівників, учителів, які повинні не тільки усвідомлювати  суть та шляхи концепції НУШ, а й вибудовувати умови практичного її втілення. І тому не конкуренція, а співпраця  учительської спільноти в Дашковецькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ» – основа успіху під час впровадження нового Держстандарту.

     З 1 вересня 2018 року навчання в Дашковецькому НВК в умовах НУШ розпочали 5 першокласників, вчитель Сидоренко Л.В., а 1 вересня 2019 року - 3 учні, вчитель Ходаківська І.В. Вчителі 1 та 2 класів успішно пройшли курси підвищення кваліфікації.

     Особливістю НУШ є організація нового освітнього простору. Освітнє середовище НУШ сприяє вільному розвитку творчої особистості дитини. З цією метою в навчальних приміщеннях 1 та 2 класів створені навчальні осередки: відкриттів, новин, ігровий, спілкування, тиші, центр вчителя, навчально-пізнавальний. Освітнє середовище класів виглядає по-різному, оскільки при плануванні освітнього простору вчителі враховували розміри класних кімнат, кількість учнів у класі, наявність технічних пристроїв та необхідного дидактичного матеріалу, особливі освітні потреби учнів.

     Головна ідея в НУШ, над якою працюють вчителі Дашковецького НВК – компетентнісне навчання, коли учні не просто набувають знань, а навчаються використовувати  їх на практиці.

     Значну частину навчального часу в НУШ присвячено роботі в групі. Причому школярі не просто разом розв’язують, наприклад, математичні приклади, а працюють над проектами і спільно шукають рішення проблем.

     Саме тому, в НУШ діти навчаються, граючись. Для таких дітей природно -відповідний спосіб сприйняття світу через діяльність, зокрема, через гру на ранньому етапі навчання – у шестирічному віці, а далі через діяльнісне навчання. Це означає, що вони опановуватимуть той самий навчальний матеріал, але в інший спосіб. Вчителі менше  часу розповідати щось класу, стоячи біля дошки, адже через гру (тобто моделювання ситуацій із додаванням руху, гумору й творчих завдань) учні мають можливість дізнатись набагато більше, навчання побудоване на дослідженнях: діти самостійно шукають відповіді на запитання, осмислюють вивчене, а вчителі Сидоренко Л.В. і Ходаківська І.В. допомагають їм у цьому.

     Навчання емоційному інтелекту і вмінню спілкуватись – одне з важливих завдань для вчителів 1 та 2 класів НУШ.  Сидоренко Л.В. і Ходаківська І.В. дітям постійно пропонують висловлювати свої почуття і думки, слухати один одного і не робити людині щось, що їй неприємно. Цьому, зокрема, навчають під час ранкового кола – щоденної зустрічі, на якій діти обговорюють свій емоційний стан, власні думки, актуальні питання класного і шкільного життя, або ж просто говорять на цікаві їм теми.

     Технічне забезпечення 2 класу – ноутбук, принтер, сканер, ламінатор – звісно, дуже полегшують роботу. Сидоренко Л.В. користується технікою щодня і багато. Техніка допомагає продемонструвати учням те, що не  в змозі побачити особисто.

     Аби діти розуміли взаємозв’язки й мали цілісну картинку світу, у початковій школі є інтегроване навчання, зокрема предмет «Я досліджую світ».

     У зв’язку з цим у НВК і активізовано науково-методичну роботу  з учителями початкових класів та їх самоосвітню роботу щодо  переосмислення своєї ролі при здійсненні освітнього процесу у НУШ. Процес і зміст підготовки вчителя зазнає суттєвих змін. Відповідно оновлені і всі інші форми методичної роботи.

     Структура методичної роботи з учителями школи І ступеня підпорядкована реалізації нової методичної проблеми   «Розвиток професійної компетентності та педагогічної майстерності вчителя початкових класів як основа моделювання інноваційного освітнього простору».   

     Пріоритети у методичній роботі: допомога вчителеві швидко адаптуватися до змін в освітньому процесі,  науково-методичний супровід освоєння ефективних форм, методів, технологій освіти, активізація інноваційного потенціалу педагогічних колективів, адже у Концепції Нової української школи зазначено, що «Нова  школа потребує нового вчителя,   який може стати агентом змін… У зв’язку з цим варто говорити про нову роль учителя – не як єдиного наставника та джерела знань, а як коуча, фасилітатора, тьютора, модератора в індивідуальній освітній траєкторії дитини».

     Науково-методичний супровід реалізації концепції НУШ наш педагогічний колектив розглядає, як сукупність різноманітних форм, технологій, підходів, процедур, заходів, що забезпечують допомогу педагогічним та іншим працівникам у подоланні труднощів протягом професійної діяльності. Визначені функції науково-методичного супроводу: навчальна, консультативна, психотерапевтична, адаптаційна та коригувальна.

     З метою науково-методичного супроводу  в Дашковецькому НВК визначений план заходів із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», де у змісті роботи, зокрема, прописано:

  • забезпечити умови для удосконалення навичок вчителів початкової школи шляхом: 1) організації навчання на дистанційному онлайн-курсі на порталі EdEra; 2) підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, вчителів - предметників, які працюють в початковій школі, із впровадження нового Державного стандарту початкової освіти; 3) надання свободи вибору педагогами місця та форм проведення курсової перепідготовки;
  • забезпечити умови для вдосконалення навичок вчителів-предметників із впровадження Державного стандарту повної загальної освіти шляхом: 1) проведення індивідуальних консультацій, майстер-класів, інших форм методичної роботи з реалізації нових навчальних програм; 2) надання адресної допомоги відповідно до запитів педагогів;
  • на засіданні методичного об'єднання учителів початкових класів розглянути питання «Реалізація Концепції Нової української школи» учителями початкових класів (Ходаківська І.В., Сидоренко Л.В., Біскуп І.Б., Норик І.М.);
  • на засіданні педагогічної ради розглянути питання щодо впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти «Готовність початкової школи до роботи за новими стандартами» тощо.

     В умовах реалізації концепції НУШ є співпраця усіх учасників освітнього процесу – учителів, учнів, адміністрації та батьків – наріжний камінь, який допоможе досягти всіх інших результатів. Адже тільки так можливо втілити головну мету: змінити освітнє середовище, впровадити навчання для життя.

     Отже, у нашому закладах загальної середньої освіти завдяки спільній праці та взаєморозуміннювчителя, учнів та батьків буде досягнуто високих результатів та виховано успішних людей!

Заступник директора з НВР Денисенко Н. М.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.