Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 37 чоловік

Історія школи

Дата: 3 лютого 2018 о 18:59, Оновлено 4 лютого 2018 о 08:03

Село Дашківці розкинулось на зелених горбах Волино – Подільської височини. На відстані 70 км на схід від обласного центру м. Хмельницького і 12 км від районного центру смт. Старої Синяви. За переказом засновано приблизно в першій чверті ХІХ століття, про що свідчать списки громадян, які були адресовані поміщиком-власником кріпосницького села мировому посереднику в м. Літині. Ці списки було знайдено Цаволюком Андрієм Несторовичем і передані в шкільний краєзнавчий музей 10 березня 1962 року. В них було записано, що на той час в селі нараховувалося 45 сімей, в яких проживало 260 чоловік. Вони були кріпаками пана Д`Яковського. Із заголовку до списків було видно, що територіальний поділ на той час був такий: с.Дашківці, Літинського уїзду, Подільської губернії.

За переказом старожила Березюка Михея, школа вперше почала працювати після Кримської війни в 1857 році. Першим учителем був Федір Власов – учасник Кримської війни, який вмів читати і писати. Спочатку до школи ходило 7 учнів, навчання проводилося зранку до вечора, методом зубрячки. За непослух чи нерозуміння того, чи іншого матеріалу учнів били палками.

Жовтнева революція в Петрограді визвала широкий відгук у найвіддаленіших селах, в тому числі і в Дашківцях. Жителі села виступили на боротьбу проти поміщика Д`яковського. 25 грудня 1917 року селяни повстали, вигнали поміщика і почали розподіляти його майно. Після революції 1917 року більшість населення було неписемним, тільки окремі жителі могли читати та писати. Для ліквідації неписемності було організовано лікнепи з вчителів, комсомольців села, які щоденно у школі і в виділених пунктах проводили навчання з населенням по вечорах. У 1922 році в селі було відкрито хату – читальню в колишньому попівському будинку, де вечорами і у вихідні дні збиралися жителі села та проводили публічні читання газет та журналів. Кращими культармійцями, агітаторами були Березюк Ф. В. (директор школи), Березюк М.М., Ритік П.І., Поштар П.К. В хаті – читальні була бібліотека в якій нараховувалося 800 книг.

Протягом 1927 – 1930р все населення села пройшло курс навчання, до 1936 року не писемність була ліквідована. В цей час у Дашківцях було організовано єдину Дашковецьку трудову школу. Спочатку вона була організована в сільській хаті, в якій протягом 1918-1922 років навчалося 35 – 40 учнів. Навчання проводили студенти, які після революції повернулися додому Сердуніч Іван Васильович, Комісарчук Петро Артемович. Один Учитель працював з трьома класами.

У 1922 році школу перевели у маєток пана Д`яковського. Директором школи працював Березюк Федір Васильович.

З 1925 року директором школи працював Базилюк Кіндрат Іванович.

З 1929 по 1932 рік в школі було з комплекти в яких навчалось 70 учнів. Директором школи в цей час був Сушко Григорій Герасимович

У 1932-33 роках була створена семирічна школа у якій навчалося 103 учні, працювали 7 вчителів, директором школи був Кравчук Петро Миронович.

У 1935 році відбувся перший випуск школи, було випущено 21 учень. Всі учні продовжили подальше навчання.

1935 -1936 роки - другий випуск Дашковецької семирічної школи. Випущено 27 учнів.

1936-1937 роки - третій випуск Дашковецької семирічної школи. Випущено 29 учнів. В цей час в школі працювало 10 вчителів, навчалося 180 учнів, директор школи Петросюк Петро Іванович.

Восени 1938 року директором школи було призначено Березюка Федора Васильовича, який почав енергійну діяльність по добудові школи на 8 класних кімнат.

В 1939 -1940 роках семирічна школа була реорганізована в середню.

У 1940-41 навчальному році у школі було 9 класів, у яких навчалося 240 учнів і працювало 16 учителів, які користувалися великим авторитетом серед населення та учнів.

Війна! Чорною хмарою, палючою блискавкою ця звістка запала у серця жителів Дашковець. Більшість чоловіків було мобілізовано в ряди Червоної Армії, де вони з гідністю відстоювали кожний куточок рідної землі. Село було окуповане німецькими загарбниками 9 липня 1941 року. Ці чорні дні населення зустріло вороже. Німці відразу ж встановили в селі комендантську годину – було заборонено виходити увечері на вулицю. Окупованому німцями селу було завдано великих збитків – розграбовано і спалено відреконструйовану школу на суму 5000 крб., спалили 140 парт, 18 столів, знищили фізхімкабінет, розгромили і спалили бібліотеку, у шкільному саду вирубали десятки найкрасивіших дерев. 7 березня 1944 року село було звільнене. Окупанти були вигнані в напрямку села Буглаї, Меджибожа.

1 квітня 1944 року почала працювати школа. Прийшли учителі. Ось що розповідала Закревська Броніслава Іванівна: «Зайшовши у школу я побачила щось жахливе. В школі не було ні вікон ні вхідних дверей. В приміщенні було повно бруду. Ні парт, ні столів, з них валялися деякі обламки, які німці ще не встигли спалити. У двох кімнатах було чорно – тут була німецька кузня». На колгоспних зборах вирішили знести до школи хто що має, щоб негайно розпочати навчання. До роботи приступили учителі: Душевська Л.Д., Березюк Н.Т., Іванова Г.Г., Демихіна П.Г. та інші, під керівництвом директора Березюка Федора Васильовича. Силами учительського колективу і громадськості приміщення було приведено в порядок. В кожному класі посклили лише по одному вікні, решту забили фанерою і дошками. 24 квітня в школі розпочалось навчання. Було проведено набір учнів до 1- 8 класів, всього було набрано 200 учнів з довколишніх сіл: Іванківці, Буглаї і Дашківці. Всім учням не було де сісти – частина сиділи, а частина стояли. Дуже мало було підручників, не було на чому писати, але навчатися хотіли всі і незважаючи на нестачу засобів навчання зі стін школи виходили грамотними і розумними людьми. Багато випускників стали видатними і знаменитими людьми. Влітку 1944 року вчителі у відпустку не пішли, а разом з учнями ремонтували школу.

В 1945 -1946 роках школа працювала у важких умовах, не вистачало парт, учні не були забезпечені підручниками та учнівським приладдям, але не дивлячись на труднощі навчальний рік розпочали організовано: всі діти шкільного віку і переростки були охоплені навчанням. В школі було 7 класів, а 9 комплектів, в яких навчалося 243 учні, працювало 16 вчителів. Директор школи Непопов Максим Сидорович.

В 1946 - 1947 роках в школі навчалося 248 учнів, працювали молоді вчителі, які навчалися заочно.

В 1947 -1949 роках школа працювала під керівництвом директора школи Мікітей Ганни Михайлівни. В школі було 8 комплектів в яких навчалося 230 учнів із сусідніх сіл Буглаїв, Сьомаків, Іванковець.

З 1949 по 1950 директором школи працював Хлуд Дмитро Кіндратович. В школі було 9 комплектів, в яких навчалося 245 учнів.

З 1945 по 1950 роки школу закінчило 120 учнів.

З 1950 по 1956 роки директором школи працював Базилюк Кіндрат Іванович. В школі було 7 класів, з кількістю 190 - 217 учнів, кожного року семирічку закінчувало 25 -28 учнів .

В 1956 році директором школи було призначено Березюка Федора Михейовича, який розпочав інтенсивну добудову школи.

В 1958 – 1959 роках було семирічну школу реорганізовано в середню, де спочатку відкрито 8 – 9 класи.

У 1960 році відбувся перший випуск Дашковецької середньої школи. Середню школу закінчило 26 учнів.

1960-1961 роки - другий випуск Дашковецької середньої школи, в якому кількість випускників подвоїлася в порівняні з попереднім роком.

У 1958 році у зв’язку з перебудовою роботи школи і наближенням її до життя, було відкрито навчальні майстерні, а також створено учнівську виробничу бригаду, яка на базі місцевого колгоспу добивається гарних показників по вирощуванню високих урожаїв. З часу відкриття середньої школи в ній працює 10-13 комплектів з кількість 230 – 214 учнів, яких навчає 24 – 26 учителів.

У 1980 році директором школи призначено Кравчука Володимира Григоровича.

У 1985 році директором школи призначено Пузирук Марію Миколаївну.

В кінці 80 – х років розпочато будівництво нової школи з ініціативи випускника Бондарука Михайла Петровича, який працював начальником Хмельницького обласного сільського будівництва. У жовтні 1995 року новобудова Дашковецької загальноосвітньої школи прийняла 108 учнів.

У 1996 році директором школи призначено Гороха Юрія Васильовича.

На сьогодні у школі навчається 86 учнів, які доїжджають з сіл Буглаї, Сьомаки, Іванківці, Паньківці, працює 20 педагогів. Для забезпечення належного рівня навчально – виховного процесу функціонують кабінети:

Початкових класів

Інформатики

Математики

Зарубіжної літератури

Іноземної мови

Біології

Української мови та літератури

Фізики

Історії

Захисту Вітчизни

Бібліотека

Спортивний зал

var DOCS_timing={}; DOCS_timing['sl']=new Date().getTime();

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.