Вивченння німецької мови як другої іноземної у Дашковецькому НВК
Пріоритетні тенденції оновлення змісту навчання іноземних мов у початковій школі
1. Комунікативне спрямування навчальної діяльності.
2. Урахування вікових психофізіологічних особливостей та індивідуальних потенційних можливостей учнів.
3. Умотивування навчальних дій учнів, формування інтересу до предмету.
4. Превалювання репродуктивних видів навчальної діяльності (робота за зразком, за вербальними та ілюстративними опорами) з поступовим зменшенням їх кількості та введенням продуктивних видів відповідно до навчального досвіду та комунікативних потреб
5. Дидактично доцільне використання ігрових форм роботи, їх превалювання у першому класі під час пред`явлення та активізації нового навчального матеріалу.
6. Широке і дидактично доцільне використання наочності
7. Збалансоване, паралельне та взаємопов`язане навчання усіх видів мовленнєвої діяльності (говоріння, аудіювання, читання, письма), залучення для цього різних видів аналізаторів: зорового, слухового, мовленнєво-моторного, рухового.
8. Сристання їх можливостей.формування загальнонавчальної компетентності, зокрема самостійної, колективної (парної, групової) форм роботи, раціональне використання підручника, словника та інших засобів, зумовлених навчальними обставинами, відповідно до ситуативних потреб і потенційних можливостей учнів кожного класу.
10. Оволодіння іноземною мовою у взаємозв`язку із засвоєнням учнями культури народу, мову якого вони вивчають, конструювання навчального процесу у формі діалогу культур.
11. Наближення навчального процесу до реальних умов спілкування, що досягається завдяки належній умотивованості навчальної діяльності через ігрову та ситуативну форми роботи.
12. Діагностування / самодіагностування рівня сформованості іншомовної комунікативної компетентності з метою вчасного виявлення проблем, які заважають просуватися в навчанні, пошуки шляхів удосконалення рівня іншомовного комунікативного розвитку.
ПРЕДМЕТНІ КОМПЕТЕНТНОСТІ, НА ФОРМУВАННЯ ЯКИХ СПРЯМОВУЄТЬСЯ ЗМІСТ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ
Фонологічна.Здатність нормативно використовуватизвуковіодиниці (фонеми) відповіднодо контексту спілкування (продукція) та адекватно їхсприймати в усномовленнєвих продуктах (рецепція)
Лексична.Здатністьідентифікуватипід час читання і слухання та нормативно продукуватилексичніодиниці в усному і писемномуспілкуваннівідповідно до тем, окресленихнавчальноюпрограмою, в межах зазначеногомовногоматеріалу
Граматична (орфографічна, орфоепічна, семантична). Здатність нормативно продукувати та адекватно сприйматиписьмовітексти; дотримуватися правил написаннялітер/слів, речень, користуватися символами/знаками, умовнимипозначеннями; усвідомлювати та контролюватиорганізаціюзміступродуктивних і рецептивнихтекстів
МОВЛЕННЄВА КОМПЕТЕНТНІСТЬ
У говорінні(монолог, діалог). Здатністьпродукуватизвуковітекстивідповідно до прийнятих норм і комунікативнихзавдань
В аудіюванні(безпосереднє й опосередковане). Здатністьідентифікувати та адекватно розумітиозвученітексти
Учитанні(ознайомлювальне, вивчальне, пошукове). ЗдатністьідентифікОВувати та адекватно розумітиписьмовітексти
Уписьмі. Здатністьпродукуватиписьмовітекстивідповідно до прийнятих норм і комунікативнихзавдань
СОЦІОКУЛЬТУРНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ
Країнознавча. Здатність продукувати і сприймати інформацію, що повідомляє про особливості політичного, економічного, культурного життя країни, мова якої вивчається
Лінгвокраїнознавча. Здатністькористуватисямовними/мовленнєвимиодиницями, характернимикраїні, моваякоївивчається
Соціолінгвістична.Здатністьпродукувати і сприйматимовленнєвівисловленнявідповідно до соціальних умов спілкування
ЗАГАЛЬНОНАВЧАЛЬНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ
Прагматична (уміння вчитися). Здатність задовольняти навчальні потреби, що ситуативно виникають і спрямовані на оволодіння іншомовною комунікативною компетентністю
Стратегічна (діяльнісна). Здатністькористуватисярізнимистратегіями вербального/невербального спілкування
Функціональна. Здатністьнадавати та запитуватиінформацію; висловлювативласнеставлення до неї; привертатиувагу до об’єктівспілкування; підтримуватиспілкуваннявідповідно до його мети.
А. Луцишина, втелька німецької мови